Spotkanie noworoczne w Cechu 2017

Aktualności

  • Dodano: 2017-01-16

Spotkanie noworoczne w Cechu 2017


11 stycznia 2017 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych w tym roku również zorganizowaliśmy spotkanie noworoczne organów samorządowych rzemiosła. Swą obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Obornickiego Pan Adam Olejnik, Wicestarosta Powiatu Obornickiego Pan Andrzej Okpisz, Zastępca Burmistrza Obornik Pan Piotr Woszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Powiatu Obornickiego Pan Paweł Drewicz, Dyrektor Zespołu Szkół im. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach Pan Waldemar Molski, Kierownik Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół Pani Arletta Markiewicz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Obornikach Pan Leszek Juraszek, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji Pan Waldemar Dobrychłop.

Niezawodnie jak co roku na spotkanie przybył również Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Pan Stanisław Marczak.

Starszy Cechu Leszek Wicherek z ogromną radością witał zaproszonych gości.

Korzystając z okazji przekazał informacje dotyczące statystyki, działalności związanej z edukacją młodzieży, promocji nauki rzemiosła jak również spraw dotyczących prac remontowych. Efektywność procesu nauczania zapewnia ścisła współpraca Cechu, szkoły oraz mistrzów szkolących. W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 dyrekcja Zespołu Szkół przygotowała projekt pt. „ Zaplanuj swoją przyszłość. Wybierz zawód”. Celem programu jest popularyzacja wśród uczniów gimnazjów kształcenia zawodowego w rzemiośle. Program powstał w odpowiedzi na niepokojące dane z lokalnego rynku pracy, wskazujące na deficyt rzemieślników w wielu branżach. Kształcenie zawodowe nie tylko zaspokoi potrzeby lokalnego rynku pracy, ale też da gwarancję zdobycia miejsca pracy.

Nieodzownym elementem realizacji omawianego programu jest organizacja wycieczek młodzieży do firm.

Serdecznie dziękujemy Panu dyrektorowi Waldemarowi Molskiemu za dobrą współpracę i wolę niesienia pomocy w rozwiązywaniu problemów oświatowych i wychowawczych.

Kolejnym tematem, którym Starszy Cechu zainteresował zebranych była sprawa remontów naszych pomieszczeń.

Zaproponowaliśmy:

-wymianę okien wystawowych w sklepie ANIMIR

-wymianę drzwi od zaplecza oraz eliminację dwóch zbędnych okien

-ocieplenie oraz malowanie ściany sklepu ANIMIR

-całkowity remont łazienki przy biurze cechu

-montaż płytek na korytarzu przy biurach cechu

-wymianę podłóg w biurach cechu

-wymianę oświetlenia na klatce schodowej w korytarzu oraz w łazience

-malowanie biur, korytarza, łazienki i klatki schodowej

-wymianę bramy wjazdowej na podwórze cechu.

W trakcie spotkań z naszymi rzemieślnikami dzięki ich dobrej woli i zaangażowaniu poczynione wcześniej założenia mogliśmy realizować.

Prace w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w ramach egzaminu czeladniczego z praktyk wykonywali uczniowie. Ze względu na bardzo duży zakres prac pomocą służyli również mistrzowie firm budowlanych: Piotr Bukowski, Grzegorz Spychała, Piotr Piosik oraz Piotr Turostowski.

 Nadzór nad przebiegiem egzaminów czeladniczych z praktyk w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie sprawował Zdzisław Sobczak oraz Andrzej Dukat z Murowanej Gośliny.

W pracę związaną z całkowitym remontem łazienki przy biurze cechu zaangażowali się: Włodzimierz Eichler, Jan Kozak, Grzegorz Świtoń oraz Alfred Zieliński.

W szczególny sposób chciałbym podziękować Włodzimierzowi Eichlerowi który na co dzień pomaga nam rozwiązywać problemy awaryjne dot. instalacji grzewczej bo takie też się zdarzają.

W trakcie wykonywania wspomnianych prac remontowych konieczna była również modernizacja instalacji elektrycznej.

Fachową pomocą służył Darek Śliwiński. Montażem nowego oświetlenia zajął się Marek Leśnicki.

W trakcie intensywnego remontu pomieszczeń cechu Marian Michalski z Połajewa ofiarnie wykonał drabinki na dachu oraz kominie dzięki którym kominiarz będzie mógł bezpiecznie wykonywać swą pracę.

Również Marian Człapa zaangażował się w ochronę naszego nowego dachu przed gołębiami, których działanie powodowało niszczenie powierzchni blachy. Zamontowane "odstraszacze" skutecznie pomogły rozwiązać problem. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Kolejnym krokiem idącym w kierunku modernizacji była likwidacja zniszczonej i niedomykającej się bramy wjazdowej na podwórze cechu. Z tym zadaniem zwróciliśmy się do Zdzisława Michalskiego. Po dokonaniu niezbędnych pomiarów mamy również nową bramę.

Ostatnim etapem prac wykończeniowych w łazience zajął się Maciej Wieczorek. Praca polegała na montażu dwóch kabin oraz szafki służącej do przechowywania drobnych przedmiotów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rzemieślnikom, którzy z zaangażowaniem i ofiarnością pomagają nam w spełnieniu obowiązków związanych z dbałością o nasze pomieszczenia.

Starszy Cechu Leszek Wicherek kończąc swą wypowiedź złożył zebranym serdeczne życzenia noworoczne.

Przybyli goście dziękowali za współpracę życząc rzemiosłu wszystkiego co najlepsze.

Galeria

Najnowsze informacje

Informacja 02.05.2024 r.

Zapraszamy w poniedziałek 06.05.2024 r.

Czytaj więcej

FESTIWAL RZEMIOSŁA za nami!

12 kwietnia w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Rzemiosła.

Czytaj więcej

Informacja 11-12.04.2024 r.

Zapraszamy w poniedziałek 15.04.2024r.

Czytaj więcej

Informacja 29.03.2024 r.

Zapraszamy we wtorek 02.04.2024 r.

Czytaj więcej

Wielkanoc 2024

Zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Czytaj więcej