"FYRTEL RZEMIEŚLNICZY"

Aktualności

  • Dodano: 2021-02-24

"FYRTEL RZEMIEŚLNICZY"


Rusza Obornicki Program Promocji i Wsparcia Rzemiosła

W środę, 24 lutego 2021 roku Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał porozumienie z Prezydium Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych odnośnie projektu Fyrtel Rzemieślniczy.

W ramach powstającego fyrtla planowana jest kampania promująca rzemiosło jako dobrą podstawę rozpoczęcia własnej ścieżki kariery zawodowej, obejmująca prezentacje rzemieślników i zakładów pracy prowadzących praktyczną naukę zawodu.

 

Musimy przekonać młodych, że ubogi w rzemieślników rynek pracy czeka właśnie na nich. Umiejętności manualne, zaradność i kreatywność warto przekuć w konkretny i dobrze płatny zawód. Należy pamiętać, że dobrzy fachowcy są dziś w cenie - mówi burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

 

Fyrtel Rzemieślniczy to pomysł wsparcia rzemiosła obornickiego, a także młodzieży z klas 8 szkół podstawowych, która rozpocznie budowanie własnej ścieżki kariery zawodowej. Dziś trzeba spojrzeć jakie jest zapotrzebowanie rynku i ukierunkować kształcenie właśnie pod jego zapotrzebowanie. W Fyrtlu Rzemieślniczym będziemy chcieli połączyć rzemieślników z przyszłymi uczniami szkół średnich. Oborniki od zawsze słynęły z rzemiosła i rolą gminy jest zadbać o dobrą jego przyszłość mówi sekretarz gminy Oborniki, Krzysztof Nowacki.

 

Ogromnie cieszy nas zaangażowanie Gminy Oborniki w działania na rzecz członków Cechu Rzemiosł Różnych w Obornikach! Mam nadzieję, że nasza wspólna inicjatywa jaką jest Fyrtel Rzemieślniczy pozwoli nam obalić stereotypy krążące wokół kształcenia zawodowego ukazując nowe oblicze obornickiego rzemiosła, które łączy ze sobą nowoczesne technologię, wiedzę i doświadczenie. Liczę na to, że absolwenci szkół podstawowych do których skierowany jest program dostrzegą możliwości jakie kryje w sobie kształcenie w systemie dualnym i dokonają wyboru właściwej ścieżki kariery zawodowej - mówi Starszy Cechu Leszek Wicherek.

 

Galeria

Najnowsze informacje

Komunikat z dnia 08.04.2021 r.

Przedłużenie obostrzeń do 18.04.2021 r.

Czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym Członkom, Partnerom oraz...

Czytaj więcej

Komunikat z dnia 29.03.2021 r.

Komunikat w sprawie zajęć praktycznych pracowników młodocianych

Czytaj więcej

Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach

Przygotował specjalną ofertę dla uczniów i przedsiębiorców.

Czytaj więcej