Uroczyste uczczenie Święta Niepodległości

Aktualności

  • Dodano: 2021-11-15

Uroczyste uczczenie Święta Niepodległości


„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów, dla wielu Polaków jest wyjątkowo ważnym dniem. W czwartkowy poranek, oborniccy przedstawiciele różnych środowisk, partii i stowarzyszeń, w tym Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach wzięli udział w oficjalnych uroczystościach w Parku Niepodległości, oddając hołd bohaterom tamtych zdarzeń poprzez symboliczne złożenie róży pod pomnikiem. Następnie korowód ulicami miasta przeszedł do kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Obornikach, by uczestniczyć we mszy świętej w intencji Ojczyzny.

 

Delegację Cechu Rzemiosł Różnych w Obornikach reprezentowali: Starszy Cechu Leszek Wicherek, Milena Pierudzka, Piotr Bukowski, Maciej Wieczorek i Alfred Zieliński.

 

Fotorelacja: Bogusław Kuźniak.

Galeria

Najnowsze informacje

Konkurs "Ja, moje miasto i kariera zawodowa"

Stwórz mapę zakładów rzemieślniczych z powiatu obornickiego, w których można uczyć się zawodu!

Czytaj więcej

***KONKURS***

Konkurs dla uczniów klas I-III Szkoły Branżowej I Stopnia im. gen T. Kutrzeby w Obornikach

Czytaj więcej

Informacja 12.11

Zapraszamy od poniedziałku ;)

Czytaj więcej

MALI ZAWODOWCY - czyli co w zawodach piszczy?

Wszystko zaczyna się od przedszkola.

Czytaj więcej